Rezerwacja on-line
już od 205 /osobę
Sprawdź termin
Przewiń w dół

Okolica

Mazowsze Medi SPA to wyjątkowe miejsce zlokalizowane w okolicy otoczonej najpiękniejszymi krajobrazami Beskidu Śląskiego.

 • Mazowsze Medi-Spa -
 • Mazowsze Medi-Spa -
 • Mazowsze Medi-Spa -

Ustroń jest niezwykle atrakcyjną miejscowością, malowniczo położoną w dolinie rzeki Wisły pomiędzy Czantorią Wielką ( 995 m n.p.m.) i Równicą (884 m n.p.m.). Przepiękne krajobrazy sprawiają, że bez końca można zachwycać się otaczającą przyrodą próbując zachować ten widok jak najdłużej przed oczami.

Bliskość gór daje wiele możliwości dla osób szukających bezpośredniego kontaktu z przyrodą. Znajdą tu Państwo wiele szlaków turystycznych, spacerowych i tras rowerowych. Miłośnicy sportów zimowych mają do dyspozycji: wyciągi i trasy narciarskie przygotowane do uprawiania narciarstwa zjazdowego, biegowego, snowboardu oraz ski alpinizmu.

Atrakcje regionu:

 

 

Leśny Park Niespodzianek 

 


 

To miejsce, które powinno się odwiedzić. Znajduje się w Ustroniu Zawodziu . Jest on jedynym w swoim rodzaju parkiem, który daje możliwość spędzenia czasu dla całych rodzin, grup zorganizowanych w różnym przedziale wiekowym i indywidualnych gości. Jest to również raj dla fotografików, którzy mają tu możliwość fotografowania zwierząt praktycznie w naturalnych warunkach. Ten niekonwencjonalny ogród zoologiczny, który zaskakuje swą formą, pozwala na obcowanie z naturą, dziką przyrodą, rozrywką i edukacją w naturalnych warunkach starodrzewia bukowego. Wszystko to stanowi nowatorską ideę parku. Jedną z ciekawszych atrakcji parku są muflony i daniele, które swobodnie przemieszczają się wśród zwiedzających, i które to można karmić z ręki. W zagrodach zobaczymy: żubry, jelenie szlachetne, sarny, dziki, żbiki czy jenoty. Bez sprzecznie największymi atrakcjami parku są sokolarnia i sowiarnia, gdzie o wyznaczonych porach wykwalifikowani sokolnicy prezentują ptaki drapieżne i sowy podczas ich lotów.

Exterme Park Równica

 • Ścianka wspinaczkowa:
  Wspinaczka to nie tylko emocje, to również ogromna dawka zdrowego ruchu. Z 7 metrowej ścianki wspinaczkowej w Kompleksie EXTREME mogą skorzystać zarówno dorośli, jak i dzieci. Zabawa na ściance nie wymaga profesjonalnych umiejętności. Wystarczy tylko chęć aby pod okiem instruktora świetnie się bawić.
 • Batuty:
  Na terenie Kompleksu EXTREME znajdują się również batuty. Na tym urządzeniu rekreacyjnym możecie Państwo poszaleć do woli. Zawieszeni na linach w specjalnej uprzęży, odbijając się od elastycznej powierzchni batutów możecie Państwo dokonywać wielu powietrznych ewolucji.
 • Kino 4D:
  Jedna z najnowocześniejszych atrakcji łącząca w sobie elementy tradycyjnego kina 3D z efektami mechanicznymi takimi jak: ruszające się i wibrujące fotele, tryskająca woda, wiejący wiatr a także opcjonalnie, wyjątkowa projekcja na ekranie cylindrycznym. Na widowni znajduje się opcjonalnie 20 miejsc, z których widzowie oglądają projekcje w technologii 3D. Pokaz specjalnie przygotowanego filmu odbywa się równolegle z dwóch projektorów wysokiej jakości, rzutujących obraz na ekranie pokrytym specjalną srebrną farbą. Widz ma wrażenie obecności w przestrzeni akcji filmu. Postaci i przedmioty sprawiają wrażenie jakby wyskakiwały z ekranu prosto na oglądającego.
 • Planetarium:
  Jako jedna z atrakcji zawartych w ofercie Extreme Parku to kompleksowo zaprojektowany i wykonany obiekt przeznaczony do popularyzacji astronomii i wiedzy o kosmosie, ale również miejsce w którym propagujemy ogólną wiedzę o naszej planecie i całym wszechświecie. Pierwotnie planetarium oznaczało aparaturę służącą do wyświetlania układów gwiazd i rozmieszczenia planet oraz innych ciał niebieskich na półkolistym ekranie tzw. "sztuczne niebo". W nowoczesnym znaczeniu stosuje się słowo planetarium do określenia obiektu, który jest wyposażony w sale i urządzenia do projekcji nieba oraz inne elementy pełniące różnorakie funkcje popularnonaukowe i edukacyjne.

 

 

 

Czantoria

 


Wielka Czantoria (955 m n.p.m.) daje wiele możliwości dla turystów poszukujących zarówno formy czynnego wypoczynku jak i rozrywki. Kolej Linowa Czantoria jest  najnowocześniejszą kolejką w polskiej części Beskidów. Każdego roku umożliwia tysiącom turystów łatwy i szybki dostęp w górne partie Beskidów. Czteroosobowe kanapy  oraz system zwalniający prędkość przy wsiadaniu i wysiadaniu to duży atut kolejki. Osoby poszukujące formy aktywnego wypoczynku mogą wybrać pieszą wycieczkę  szlakiem turystycznym. Ścieżka ma bardzo wysokie walory krajobrazowe i poznawcze. Prowadzi w części przez rezerwat przyrody oraz eksponowanymi szlakami  grzbietowymi Czantorii. Przy górnej stacji Kolei Linowej, na polanie Stokłosica, usytuowany jest Letni Tor Saneczkowy. W zimie Czantoria przyciąga tysiące narciarzy i  snowboardzistów. Trasy zjazdowe Czantorii są zróżnicowane pod względem trudności: od bardzo łatwych po trasy dla zaawansowanych.

Muzeum Ustrońskie jest atrakcją o każdej porze roku. Monumentalne maszyny kuźnicze w bezpośrednim sąsiedztwie zachęcają do zwiedzania placówki. Prezentuje ona kilka bardzo ciekawych wystaw o zróżnicowanej tematyce, począwszy od historii Ustronia, a skończywszy na urokliwych ekspozycjach regionalnych z ubiorami i sprzętami z niegdysiejszych domostw, co odtwarza niepowtarzalną aurę czasów naszych przodków, które już bezpowrotnie minęły. Muzeum popularyzuje również miejscowych twórców – malarzy, rzeźbiarzy i koronczarki – oferując ich rękodzieło do nabycia.


Pole golfowe Ropice - Republika Czeska

Jeśli lubisz duże, otwarte pola golfowe na których możesz wypróbować swoje umiejętności koniecznie  musisz zawitać do niedalekich Czech (ok. 22km), gdzie w miejscowości Ropica znajduje się 18 - dołkowe  pole z przepięknym widokiem na masywy Beskidu Śląskiego.

 Zarówno na zaawansowanych jak i początkujących miłośników golfa czekają  tu liczne bunkry,  pofałdowane fairway’e, przeszkody wodne i oraz interesująco uformowane greeny.

 

Kriokomora - zimno, które leczy

Zabieg krioterapii całego ciała wykonywany jest w komorze kriogenicznej gdzie nasze ciało poddawane jest działaniu niskiej temperatury około 120 - 130°C przez czas nie dłuższy niż 3 minuty, co korzystnie wpływa między innymi na układ immunologiczny, odnowę biologiczną oraz opóźnia procesy starzenia, ma zbawienny wpływ na poprawę nastroju i zmęczenie Po zabiegu  odczuwamy ciepło, odprężenie i uspokojenie.
Efekty krioterapii ogólnoustrojowej: 

 • ulga w bólu,
 • opóźnienie procesów starzenia i przypływ sił witalnych,
 • lepsza przemiana materii
 • relaks, odprężenie psychiczne, uwolnienie hormonów szczęścia
 • wzrost odporności organizmu
  * Istnieje możliwość dowozu do Uzdrowiska Ustroń
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij