Rezerwacja on-line
już od 205 /osobę
Sprawdź termin
Przewiń w dół

Atrakcje w okolicy

Atrakcje w okolicy - Ustroń:

Górski Park Równica http://www.rownica.pl/?lang=pl

Górski Park Rozrywki położony jest u szczytu góry Równica o wysokości 885 m n.p.m w odgałęzieniu Pasma Wiślańskiego w Beskidzie Śląskim położony pomiędzy dolinami Wisły i Brennicy. Równica to góra od wielu lat owiana legendami, a starzy mieszkańcy Ustronia często nazywają ją Diablą Górą.

Kolej Linowa Czantoria https://www.czantoria.net/

Czantoria to jedna z popolarnych szczytów Beskifu Śląskiego z nowoczesną wyprzeganą koleją. Liczby związane z Koleją mogą imponować: 1640 metrów długości, 462 metry przewyższenia, 1800 osób na godzinę przepustowości. Natomiast górna stacja Kolei Liniowej znajduje się na wysokości 851 m n.p.m.  

Leśny Pak Niespodzianek https://lesnypark.pl/

Park dajacy możliwości spędzienia wspólnego, interesującego czasu dla całych rodzin. Ciekawi świata zwierząt mogą zapolowćc na niepowtarzalne kadry fotograficzne, jak również doznania obcowania z naturą - muflony i daniele swobonie przemieszczajace się wśród odwiedzających Park stanowią nielada gratkę nie tylko dla najmłodszych (dla zainteresowanych możliwość karmienia z ręki). Oprócz tego Leśny Pak Niespodzianego ma swojej ofercie niepowtarzalną sokolarnie oraz sowiarnię, gdzie w wyznaczonych porach dumnie prezentują sie w locie ptaki drapieżne takie jak orły, bieli, jastrzebie.

Muzeum Ustrońskie im. Jana Jarockiego  https://muzeum.ustron.pl/pl

Muzeum Ustrońskie znajduje się w zabytkowym budynku huty „Klemens”. Budynek pochodzi z roku ok. 1800. Eksponaty gromadzone w muzeum dotyczą m.in. etnografii, sztuki, hutnictwa i kuźnictwa, lecznictwa uzdrowiskowego. Wokół muzeum znajduje się hutniczy skansen.Muzeum Ustrońskie znajduje się w zabytkowym budynku huty „Klemens”. Budynek pochodzi z roku ok. 1800. Eksponaty gromadzone w muzeum dotyczą m.in. etnografii, sztuki, hutnictwa i kuźnictwa, lecznictwa uzdrowiskowego. Wokół muzeum znajduje się hutniczy skansen.

Bulwary nad Wisłą https://www.slaskie.travel/poi/15889/bulwary-nad-wisla-i-amfiteatr-w-ustroniu

Bulwary wiślane w Ustroniu po popularna promenada, służąca spacerowiczom, amatorom "nordic walking" oraz nart biegowych. Oświtelony trakt jest licznie uczęszczany zarówno latem jak i zimą. W rejonie centrum z bulwarami sąsiaduje Park Kuracyjny, na ternie którego znajduje się Ustroński Amfiteatr (miejsce wielu imprez kulturalnych i rozrywkowych) oraz znacznych wymiarów Miejska Tężnia Solankowa.

Żródła wód leczniczych

Ustroń jako uzdrowisko posiada na trasie czerwonego szlaku 2 źródełka wód mineralnych i leczniczych:
- Źródło Źelaziste z 1884 roku - do źródełka dochodzimy urokliwą, leśną dróżką, prowadzącą wzdłuż potoku Gościeradowiec. Okolica źródełka zagospodarowana jest przez ławki co pozwala na chwilę wytchnienia.
- Źródło Karola z 1916 roku - jego nazwa pochodzi od kasjera ustrońskiej kuźni Karola Hoheisela. Woda z tego źródła została uznana za leczniczą zarówno dla ludzi i zwierząt już w XIX wieku. Znajduje się około 3 kilometrów od Urzędu Miasta Ustroń. 

 

Atrakcje w okolicy - Czechy: 

Ropice Golf Resort - https://www.beskydgolf.com/pl/

Ropica Golf Resort zaliczany jest do 10 najlepszych pól golfowych w Republice Czeskiej, popularna jest nie tylko między profesjonalnymi i wymagającymi graczami, ale również między początkującymi. Co roku odbywają się tutaj turnieje ČGF.

Park Golf Course Ostrava https://severnimorava.travel/pl/co-delat/dobrodruzstvi-a-sport-leto/golf/park-golf-club-ostrava-?&p=1

Pak Golf Course Ostrava zapewnia możliwośc gry w przyjemnym ośrodku golfowym z tradycją sięgającą roku 1970 zlokalizowanym w przypałacowym parku z licznymi rzadkimi drzewami sprowadzonymi tu z całego świata. Dominantą całego parku i ośrodka jest pałac Rothschildów oraz Pałacyk Łowiecki.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij