Book on-line
from 205 /Room
Check the date
Scroll down

Atrakcje w okolicy

Atrakcje w okolicy - Ustroń:

Górski Park Równica http://www.rownica.pl/?lang=pl

Górski Park Rozrywki położony jest u szczytu góry Równica o wysokości 885 m n.p.m w odgałęzieniu Pasma Wiślańskiego w Beskidzie Śląskim położony pomiędzy dolinami Wisły i Brennicy. Równica to góra od wielu lat owiana legendami, a starzy mieszkańcy Ustronia często nazywają ją Diablą Górą.

Kolej Linowa Czantoria https://www.czantoria.net/

Czantoria to jedna z popolarnych szczytów Beskifu Śląskiego z nowoczesną wyprzeganą koleją. Liczby związane z Koleją mogą imponować: 1640 metrów długości, 462 metry przewyższenia, 1800 osób na godzinę przepustowości. Natomiast górna stacja Kolei Liniowej znajduje się na wysokości 851 m n.p.m.  

Leśny Pak Niespodzianek https://lesnypark.pl/

Park dajacy możliwości spędzienia wspólnego, interesującego czasu dla całych rodzin. Ciekawi świata zwierząt mogą zapolowćc na niepowtarzalne kadry fotograficzne, jak również doznania obcowania z naturą - muflony i daniele swobonie przemieszczajace się wśród odwiedzających Park stanowią nielada gratkę nie tylko dla najmłodszych (dla zainteresowanych możliwość karmienia z ręki). Oprócz tego Leśny Pak Niespodzianego ma swojej ofercie niepowtarzalną sokolarnie oraz sowiarnię, gdzie w wyznaczonych porach dumnie prezentują sie w locie ptaki drapieżne takie jak orły, bieli, jastrzebie.

Muzeum Ustrońskie im. Jana Jarockiego  https://muzeum.ustron.pl/pl

Muzeum Ustrońskie znajduje się w zabytkowym budynku huty „Klemens”. Budynek pochodzi z roku ok. 1800. Eksponaty gromadzone w muzeum dotyczą m.in. etnografii, sztuki, hutnictwa i kuźnictwa, lecznictwa uzdrowiskowego. Wokół muzeum znajduje się hutniczy skansen.Muzeum Ustrońskie znajduje się w zabytkowym budynku huty „Klemens”. Budynek pochodzi z roku ok. 1800. Eksponaty gromadzone w muzeum dotyczą m.in. etnografii, sztuki, hutnictwa i kuźnictwa, lecznictwa uzdrowiskowego. Wokół muzeum znajduje się hutniczy skansen.

Bulwary nad Wisłą https://www.slaskie.travel/poi/15889/bulwary-nad-wisla-i-amfiteatr-w-ustroniu

Bulwary wiślane w Ustroniu po popularna promenada, służąca spacerowiczom, amatorom "nordic walking" oraz nart biegowych. Oświtelony trakt jest licznie uczęszczany zarówno latem jak i zimą. W rejonie centrum z bulwarami sąsiaduje Park Kuracyjny, na ternie którego znajduje się Ustroński Amfiteatr (miejsce wielu imprez kulturalnych i rozrywkowych) oraz znacznych wymiarów Miejska Tężnia Solankowa.

Żródła wód leczniczych

Ustroń jako uzdrowisko posiada na trasie czerwonego szlaku 2 źródełka wód mineralnych i leczniczych:
- Źródło Źelaziste z 1884 roku - do źródełka dochodzimy urokliwą, leśną dróżką, prowadzącą wzdłuż potoku Gościeradowiec. Okolica źródełka zagospodarowana jest przez ławki co pozwala na chwilę wytchnienia.
- Źródło Karola z 1916 roku - jego nazwa pochodzi od kasjera ustrońskiej kuźni Karola Hoheisela. Woda z tego źródła została uznana za leczniczą zarówno dla ludzi i zwierząt już w XIX wieku. Znajduje się około 3 kilometrów od Urzędu Miasta Ustroń. 

 

Atrakcje w okolicy - Czechy: 

Ropice Golf Resort - https://www.beskydgolf.com/pl/

Ropica Golf Resort zaliczany jest do 10 najlepszych pól golfowych w Republice Czeskiej, popularna jest nie tylko między profesjonalnymi i wymagającymi graczami, ale również między początkującymi. Co roku odbywają się tutaj turnieje ČGF.

Park Golf Course Ostrava https://severnimorava.travel/pl/co-delat/dobrodruzstvi-a-sport-leto/golf/park-golf-club-ostrava-?&p=1

Pak Golf Course Ostrava zapewnia możliwośc gry w przyjemnym ośrodku golfowym z tradycją sięgającą roku 1970 zlokalizowanym w przypałacowym parku z licznymi rzadkimi drzewami sprowadzonymi tu z całego świata. Dominantą całego parku i ośrodka jest pałac Rothschildów oraz Pałacyk Łowiecki.

This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings. Read more about Privacy Policy.

OK, close